Kürt Haber
İmamoğlu: Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım
Sosyal Medyada Paylaş
18 Nisan 2019
admin

İmamoğlu: Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’daki Kürt oylarıyla ilgili, Fox TV’de Çalar Saat programına konuştu.

“Hukuk olmadan insan nefes alamaz” diyen İmamoğlu, “Hukuk üstündür insanlığın nefesidir bence. Hukuk olmadan insan nefes alamaz. Adaletin bittiği yerde insanın nefes alamaması gibi. Sokaktaki sokak hayvanından tutun da doğaya karşı insanların birbirine karşı diyaloglarına karşı… Hukuk çok derin bir mesele” diye konuştu.

İmamoğlu Kürt oyları ve HDP sorusuna “Hem sınıflandırmak, hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Saymak bile bölmektir. Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım. Sizin etnik kökeninizi sorarak mı oy istiyorum sizden? Ayrı bir kutuba koymak, hayır, bütünleştirmek” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek için bir engel olmadığını belirten İmamoğlu, “Benim önümde cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok. Ben bir kelimenin bu ülkenin gündeminden kalkmasını istiyorum: Azınlık. Böyle bir tarif olabilir mi? Hepimiz 16 milyonun bir parçasıyız” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, “İstanbul’da başarılı beş yıl geçirirseniz Cumhurbaşkanı adayı olur musunuz” sorusuna “Siyasette yol haritanızı kendiniz belirlediğinizde kaybedersiniz” dedi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018

Loading...