Kürt Haber
HDP, Ayhan Bilgen’in istifasını kabul etmedi
Sosyal Medyada Paylaş
28 Kasım 2018
admin

HDP, Ayhan Bilgen’in istifasını kabul etmedi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) 6 ay önce 19’u çocuk 34 kişinin öldürüldüğü Roboski katliamı başvurusunu reddetmesinden 6 ay sonra Roboski’yi gerekçe gösteren HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen geçtiğimiz hafta sonu partisindeki görevlerinden istifa edeceğini duyurmuştu. Ancak Bilgen’in HDP Grup Başkanvekilliği ve MYK üyeliği görevlerinden ayrılma talebi kabul edilmedi.

Bilgen’in durumunu görüşen MYK, Bilgen’in tüm görevlerine devam etme kararı aldı. Toplantıda ayrıca,  Roboski davasının AHİM sürecinde yaşanan ihmalleri araştırmak için de bir komisyon kurma kararı alındı.

Toplantıda daha önce görev değişikliği talebini Eş Genel Başkanlara bildiren Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’in durumunu ele alan parti yönetimi, Bilgen’in görevlerine devam etmesini istedi. Toplantıda ayrıca, Roboski Davası’nın AHİM sürecinde yaşanan ihmalleri araştırmak ve ihmali olanları açığa çıkarmak ve gerçeği kamuoyuna duyurmak için yönetici ve vekillerden oluşan bir Araştırma Komisyonu kurmasına karar verdiği öğrenildi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2018

Loading...